Nowe boisko przy Konwaliowej

Dzisiaj w gabinecie Wójta Gminy została podpisana umowa na budowę pełnowymiarowego boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią, spełniającego wymagania w zakresie kryteriów dla ligi okręgowej. Boisko powstanie w Suchym Lesie w rejonie ulicy Fortecznej, przy filii szkoły podstawowej. Jego budowę będzie realizowało konsorcjum sucholeskich firm Sodex i Dawar Sport. Wykonawca prace na placu budowy rozpocznie już w najbliższych dniach.

– Inwestycja ta związana jest z popularnością w gminie Suchy Las sportu, jakim jest piłka nożna – mówił podczas podpisania umowy Wójt Grzegorz Wojtera. – Co prawda w poszczególnych miejscowościach mamy nie tak skromną bazę do gry w piłkę nożną. Ale potrzeby są jeszcze większe. W związku z tym budowa wysokiej jakości boiska ze sztuczną nawierzchnią okazała się optymalnym rozwiązaniem – dodał.

To, że boisko będzie wysokiej jakości, potwierdzili również przedstawiciele wykonawcy. Na sucholeskim boisku zostanie położony system nawierzchni certyfikowany przez FIFA, którego nie ma żadne boisko pełnowymiarowe w mieście Poznaniu oraz w powiecie poznańskim. Na taki system, jaki zostanie zastosowany w Suchym Lesie  stawiają natomiast Niemcy i Holendrzy – czyli budowę boisk ze sztuczną trawą piłkarską o grubości 40 mm na macie amortyzującej typu schock – pad.