Monthly Archives: kwiecień 2014

MASZ PROPOZYCJĘ DO ZADANIA LOKALNEGO NA ROK 2015? ZGŁOŚ !!!

Zadanie lokalne stanowi rodzaj konsultacji społecznych w sprawie wydatkowania środków z budżetu Gminy na  wskazane przez mieszkańców osiedla propozycje zadań o charakterze lokalnym. W ramach zadania lokalnego mieszkańcy mogą włączyć się osobiście w wybór inwestycji, jakie ich zdaniem powinny zostać zrealizowane w ramach oddanych do ich dyspozycji środków. Zadanie lokalne musi służyć całej społeczności osiedla lub zwiększać walory atrakcyjności osiedla.

Początkowy proces podejmowania decyzji w ramach zadania zarząd naszego osiedla  podzielił na dwa etapy. W pierwszym mieszkańcy zgłaszają swoje propozycje do Zarządu Osiedla  pisemnie na adres 62-002 Suchy Las ul. Obornicka 128  lub najlepiej drogą email  [email protected],  lub [email protected]  lub innych członków Zarządu, które znajdziecie Państwo na stronie internetowej osiedla www.wschod.suchylas.pl

We wniosku  wnioskodawcy określają :

– cel zadania,

– położenie ,

Następnie wszystkie zgłoszone wnioski będą badane merytoryczne przez Zarząd pod kątem możliwości np.  prawnych realizacji inwestycji, własności gruntu , możliwości zabezpieczenia środków na obsługę danego pomysłu w latach kolejnych. Zgłoszone projekty nie mogą przekraczać kosztowo środków przeznaczonych w budżecie na ten cel ( w ubiegłym roku było to 60.000zł). Lista wszystkich zgłoszonych projektów (zarówno tych spełniających warunki i tych niespełniających ) podana będzie do wiadomości na stronie osiedla do 10.06.2014r.

Następnie projekty zostaną przedstawione Wójtowi Gminy w celu korekty możliwości realizacji.

Ostatnim etapem będzie wybór zadań poprzez osobiste głosowanie mieszkańców przybyłych na zebranie na początku września.

Nowe boisko przy Konwaliowej

Dzisiaj w gabinecie Wójta Gminy została podpisana umowa na budowę pełnowymiarowego boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią, spełniającego wymagania w zakresie kryteriów dla ligi okręgowej. Boisko powstanie w Suchym Lesie w rejonie ulicy Fortecznej, przy filii szkoły podstawowej. Jego budowę będzie realizowało konsorcjum sucholeskich firm Sodex i Dawar Sport. Wykonawca prace na placu budowy rozpocznie już w najbliższych dniach.

– Inwestycja ta związana jest z popularnością w gminie Suchy Las sportu, jakim jest piłka nożna – mówił podczas podpisania umowy Wójt Grzegorz Wojtera. – Co prawda w poszczególnych miejscowościach mamy nie tak skromną bazę do gry w piłkę nożną. Ale potrzeby są jeszcze większe. W związku z tym budowa wysokiej jakości boiska ze sztuczną nawierzchnią okazała się optymalnym rozwiązaniem – dodał.

To, że boisko będzie wysokiej jakości, potwierdzili również przedstawiciele wykonawcy. Na sucholeskim boisku zostanie położony system nawierzchni certyfikowany przez FIFA, którego nie ma żadne boisko pełnowymiarowe w mieście Poznaniu oraz w powiecie poznańskim. Na taki system, jaki zostanie zastosowany w Suchym Lesie  stawiają natomiast Niemcy i Holendrzy – czyli budowę boisk ze sztuczną trawą piłkarską o grubości 40 mm na macie amortyzującej typu schock – pad.

Sprzątanie Lasu

W sobotę 05.04. b.r. od godz. 10.30 mimo nienajlepszej pogody mieszkańcy Osiedla Suchy Las- Wschód   wraz z Nadleśnictwem Łopuchówko, do którego należy las w Morasku,  przeprowadzili akcję sprzątania lasu, który leży na granicy Suchego Lasu i w  Poznania.  Akcja została przeprowadzona z inicjatywy Zarządu Osiedla i łącznie wzięły w niej udział 43 osoby w tym 17 dzieci w wieku od 10m-c do 16 lat .

Spotkanie rozpoczęło się na parkingu przy ul. Meteorytowej w Morasku gdzie rozdano rękawice i worki, które zapewniało Nadleśnictwo i Gmina Suchy Las. Zebrano ok 40 worków śmieci kilka opon, pozostałości pobudowlane.

Po ciężkiej pracy pracownicy Nadleśnictwa zaprosili wszystkich na ognisko z pieczeniem kiełbasek przy Łysym Młynie w Radojewie i pyszny smalec przygotowany własnoręcznie przez Przewodniczącą Osiedla Anna Ankiewicz. Dzieci zwiedziły Łysy Młyn,  w którym się mieści Muzeum Drewna z  bardzo ciekawą ekspozycją. Po muzeum oprowadzała Pani Karolina Prange, opiekunka obiektu.

Akcja była – zdaniem uczestników – bardzo udana. Wszyscy obecni doszli do wniosku, że trzeba ją  powtarzać cyklicznie.  Nawet maluchy, które otrzymały za ciężką pracę nagrody były tego zdania. Kolejna tego typu akcja jesienią . Zapraszamy

P1030468 P1030469 P1030472 P1030478 P1030485 P1030487 P1030491 P1030496